Ilość | Nazwa | Cena | Ilość * Cena |
---|
Szanowni Państwo!
Do dyspozycji piękne tereny rekreacyjne wokół obiektu.
Tuż obok znajduje się Koniński Rynek (Plac Wolności)
i Bulwary Nadwarciańskie.
W pobliżu (200m) znajduje się 7 różnych restauracji + bary.
Konińskie Bulwary Nadwarciańskie otrzymały
Grand Prix konkursu na: Najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce",
organizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Poznaniu.
Bulwary Nadwarciańskie znajdują się 150 m od Noclegów Starówka.
Posiadają 970 m pięknego nabrzeża. Od strony zachodniej przy parku im. Chopina bulwar rozpoczyna taras parkowy. Dochodzimy do tarasu widokowego na wodzie o układzie amfiteatralnym. Jest to punkt widokowo-rekreacyjny położony na osi ul. Kopernika.
Potem naszym oczom ukazuje się przystań pasażerska ze strefą wjazdu. Na skarpie wału od strony rzeki są oparte tarasy widokowe i rekreacyjne, czyli szerokie schody z granitowymi siedziskami. Kolejnym punktem bulwarów jest marina rzeczna dla małych jednostek pływających. Nad mariną góruje efektownie zawieszona na słupach z naciągami linami stalowymi kładka widokowa o wysięgu 7,9 m. pokoje dla firm
Bulwary są rzęsiście oświetlone stylowymi latarniami. Na skarpach posadzono 20 tysięcy sztuk bylin. Kiedy rośliny się rozkrzewią i zakwitną skarpy będą pięknie i kolorowo ukwiecone.
Na bulwarach nie brakuje tez ławek, koszy na śmieci, stojaków na rowery oraz punktów poboru energii i wody – dla jednostek pływających i punktów gastronomicznych, które w przyszłości pewnie się tu pojawią. Nocleg w Koninie można połączyć z wypoczynkiem nad Bulwarami.
Bulwary Nadwarciańskie
Słup drogowy znajduje się 250 m od Noclegi Starówka.
Słup milowy w Koninie znajduję się w starej części miasta, przy ulicy Wodnej. Słup wykonany jest z kamienia, wskazuje połowę drogi pomiędzy Kruszwicą a Kaliszem. Uznawany jest za najstarszy znak drogowy w Polsce, wyryta inskrypcja pochodzi z 1151 roku, którą można odwiedzić podczas noclegu w Koninie!
Romański słup drogowy z inskrypcją łacińską z 1151 r., ciągle jeszcze określany jako Słup Milowy. Główna atrakcja turystyczna Konina. Jak wskazuje inskrypcja, został ufundowany i ustawiony w Koninie prawdopodobnie przez wojewodę książęcego Piotra Wszebora (Petrus comes nic palatinus) na oznaczenie połowy drogi z Kalisza do Kruszwicy na ważnym szlaku handlowym i państwowym oraz jako oznaka drogowego miru książęcego. Pierwotnie umiejscowiony był na cmentarzu w okolicach konińskiego zamku na obecnym Pl. Zamkowym, dawniej zwanym Rynkiem Garncarskim. Następnie (w 1828 r.) przeniesiono go na teren cmentarza przy kościele farnym p. wez. Św. Bartłomieja - w miejsce, na którym stoi do dziś. Jest to najstarszy znak drogowy w Europie, poza granicami dawnego imperium rzymskiego. Prawdopodobnie słup został wykonany z piaskowca brzezińskiego wydobywanego w Brzeźnie k. Konina. Noclegi Konin pokoje dla firm
Kościół świętego Bartłomieja znajduje się 250 m od Noclegów Starówka.
Największym atutem kościoła św. Bartłomieja w Koninie jest bez wątpienia jego historia. W murach konińskiej fary modlił się Władysław Jagiełło, a ponoć i także jego dwóch małych urwisów, z których pierwszy zapisał się w dziejach Polski jako następca tronu zwycięzcy spod Grunwaldu, a drugi zginął po Warną. Z okien nieistniejącego już zamku, spoglądał na świątynię rezydujący w mieście w lecie 1655 roku Karol Gustaw. W początkach XX stulecia tworzył jej polichromię zabójca pierwszego, polskiego prezydenta Eligiusz Niewiadomski. Na niedzielne Msze święte przychodziła tu pisarka Zofia Urbanowska, a przyszły zdobywca Oscara Jan A.P. Kaczmarek otrzymał tutaj chrzest. A gdyby tego było mało – w cieniu fary pręży się dumnie najstarszy znak drogowy w Polsce zwany Słupem Konińskim.
Park miejski im. F.Chopina z mini ZOO położony jest 650 m od Noclegów Starówka.
Park miejski im. F. Chopina położony jest na terenie lewobrzeżnej części miasta Konina. Na jego terenie znajduje się ścieżka edukacyjna, trasa rekreacyjna, plany i tablice informacyjne oraz Mini zoo. Łącznie zajmuje obszar 10,40 ha. Cały teren parku otacza ogrodzenie. Park jest ogrodem miejskim krajobrazowym, z fragmentami geometrycznymi. Generalnie teren jest prawie płaski z wyjątkiem lekkich wzniesień w części północnej porośniętej głównie sosną zwyczajną. Park podzielono na 20 sekcji. Cały obiekt przedziela główna aleja spacerowa biegnąca od bramy wejściowej poprzez klomby do bramy od strony ulicy Nadbrzeżnej. Dzieli ona park na dwie części, różne pod względem użytkowym. Prawa część kameralna, krajobrazowa z siecią alei spacerowych, malowniczym stawem, oraz lewa część użytkowa z muszlą koncertową i obiektami miejskiego zoo. Główne aleje parku pokrywa nawierzchnia asfaltowa, pozostałe to alejki żwirowe. Założenia publiczne parku miejskiego są takie, aby park stał się atrakcyjną sferą wypoczynku i ośrodkiem edukacji przyrodniczej.
Atrakcją parku jest Mini zoo, które znajduje się w lewej części parku.
Mini zoo w Koninie zajmuje ok. 2 ha. Początki zwierzyńca w Koninie datuje się na 1975 r. W roku tym sprowadzono pierwsze większe zwierzę – osła. Przed rokiem 1975 na terenie parku hodowane były pawie, które swobodnie poruszały się po całej jego powierzchni, a nawet poza nią. W roku 1988 zbudowano wolierę dla ptactwa oraz pozostałe wybiegi dla zwierząt. Około roku 1990 sprowadzono z poznańskiego zoo dwa osły i dwa kuce. W latach następnych sprowadzone zostały następujące zwierzęta: 1987 – daniele, 1992 – jelenia, konia Przewalskiego, 1999 – kozy syryjskie, kozy karłowate, emu, świnki wietnamskie, bażanty nepalskie, 2000 – strusie afrykańskie, jak, gęsi garbonose, 2003 – jelenie, świnki wietnamskie, dwie klacze, konia Przewalskiego, 2004 – kury jedwabiste, papużki faliste, bażanty łowne, kura Brahmaputra, 2005 – perlice, przepiórki. Odwiedź Park podczas noclegi w Koninie!
Licheń Stary położony 17,5 km od Konina to niecałe 24 minuty drogi.
Znajdujące się tutaj Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski jest ośrodkiem pielgrzymkowym o znaczeniu nie tylko ogólnopolskim ale i Europejskim.
W 2004, po dziesięciu latach prac, oddano do użytku monumentalną pięcionawową bazylikę z centralną kopułą, według projektu Barbary Bieleckiej z Gdyni. Jest to obecnie największa świątynia w Polsce, ósma w Europie i dwunasta na świecie – długość 139 m, szerokość 77 m (szerokość elewacji frontowej – 162 m), wysokość części centralnej 64,8 m (wysokość krzyża wieży – 141,5 m). Kubatura budowli wynosi ponad 300 tys. m³, powierzchnia 23 tys. m². Światło wpada do wnętrza przez tyle okien, ile jest dni w roku – 365, a wejść do środka można przez tyle drzwi, ile rok ma tygodni – 52. Do kościoła prowadzą 33 stopnie nawiązujące do lat życia Jezusa Chrystusa na ziemi. Na placu przed bazyliką może zgromadzić się ok. 250 tys. wiernych.
Świątynia zbudowana jest na planie krzyża. Składa się z części głównej, dzwonnicy, wieży oraz trzech okazałych portyków. Nad portykiem głównym góruje Królowa Archaniołów z Dzieciątkiem, której towarzyszy sześć postaci anielskich. Portyk wschodni poświęcony jest czterem Ewangelistom. Portyk zachodni zdobi okazała Pietà. W dzwonnicy (mierzącej 68 m) umieszczono dzwon "Maryja Bogurodzica" ważący prawie 15 ton. Jest to największy dzwon w Polsce i trzeci pod względem wielkości w Europie. Odlany został w ludwisarni Enriko Campanniego pod Mediolanem. Ma ton uderzeniowy c°, średnicę 3,12 m, wysokość 4,40 m. Wykonany został ze spiżu, a jego 400-kilogramowe serce każdego dnia oznajmia zbliżające się południe. Nieopodal nowej świątyni zostały umieszczone także inne dzwony: ważący 11,6 ton – "Józef" o tonie e° (serce 270 kg), ważący 5,6 ton – "Piotr" (serce 120 kg ) oraz ważący 3 tony – "Paweł" (serce 70 kg) będącymi jednymi z największych wykonanych dotąd w Polsce, w ludwisarni Janusza Felczyńskiego w Przemyślu.
Widoczna z daleka kopuła bazyliki ma 25 m średnicy i 45 m wysokości. Od środka widoczna jest dekoracyjna srebrno-złota czasza wykonana ze stali i anodowanego aluminium. Na zewnątrz kopuła pokryta jest płytkami z aluminium anodowanego na złoty kolor.
W Sanktuarium są także największe w kraju organy. Mają one 157 głosów i ok. 20 tys. piszczałek.
Instrument, pod względem wielkości jest trzeci w Europie i trzynasty na świecie. Składa się z pięciu części rozmieszczonych w nawach – głównej i bocznych – oraz w prezbiterium bazyliki. Instrumenty w nawach głównej i bocznych mają samodzielne stoły gry, zaś instrumenty w prezbiterium są sterowane z głównego stołu gry, który obejmuje wszystkie 5 instrumentów, ma pełny zakres 157 głosów i sześć manuałów z pedałem. Organy zostały poświęcone i oficjalnie oddane do użytku na początku lipca 2007 roku.
Największa z nich mierzy 10 metrów. Piszczałki licheńskich organów wykonano w Polsce, Portugalii i Holandii. pokoje dla firm
Na szczycie 141 metrowej wieży znajdują się dwa tarasy widokowe – górny na wysokości 130 m i dolny na wysokości 120 m, z których rozciąga się widok przy dobrej pogodzie na odległość nawet do 30 km od Lichenia. Na wieżę można się dostać pieszo (schody - 31 pięter wraz z 762 stopniami), jak również windą osobową na 27 piętro. Noclegi w Koninie są nie daleko Lichenia, więc można połączyc zwiedzanie Miejsc Świętych ze zwiedzaniem Konina.
Tanie noclegi dla firm.
Pokoje dla firm w Koninie
609 491 600
Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.
Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO) informujemy, iż dane Administratora danych osobowych są podane w zakładce Kontakt. Dane podane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi.